Ludzie, którzy wręcz przyciągają do siebie innych ludzi sposobem prowadzenia rozmowy mają przede wszystkim dwie cechy.
Pierwszą z nich jest znajomość zasad i technik, które sprawiają, że rozmowa staje się ciekawa. Ci najlepsi rozmówcy często nawet nie zdają sobie do końca sprawy co dokładnie robią – a jednak rozmawiając z kimś przykuwają uwagę i sprawiają, że rozmowa jest emocjonująca – a przez to zapadają w pamięć.
Drugą z tych cech jest umiejętność płynnego mówienia i artykułowania swoich myśli. Są ludzie, którzy godzinami mogą mówić o niczym, a są też tacy, którzy nie potrafią w atrakcyjny sposób sformułować tego co mają do powiedzenia.
Jeżeli chcesz maksymalnie podnieść swoje zdolności komunikacyjne, to koniecznie trzeba pracować nad dwoma tymi cechami. Z jednej strony na początku świadomie pamiętać o technikach i zasadach konwersacyjnych – które z czasem staną się zupełnie nieświadome. Z drugiej, trzeba ćwiczyć płynność i swobodę mówienia.
Pierwszą zasadą, o której koniecznie musisz pamiętać jest umiejętne słuchanie. Może się to wydawać oczywiste – ale zdecydowanie nie jest. Bardzo ważne jest, żeby pozwolić wygadać się drugiej osobie, zanim sam zaczniesz kolejny wątek. Kiedy ktoś opowiada Ci jakąś historie – to przede wszystkim nie przerywaj i pozwól mu ją dokończyć. Nawet jeśli już przyszła Ci do głowy Twoja własna historia, która wiąże się danym tematem, to nie rozpraszaj się i faktycznie słuchaj swojego rozmówcy. Kiedy on skończy, nie kwituj jego wypowiedzi jednym zdaniem, tylko wykaż trochę zainteresowania. Zadaj parę pytań po zakończeniu. Dopiero, kiedy widzisz, że Twój rozmówca czuje się wysłuchany, możesz wrzucić swój wątek do rozmowy. Słuchanie jest naprawdę kluczową sprawą – możesz być najlepszym mówcą na świecie, ale nie zrobisz dobrego wrażenia, jeżeli nie poświęcisz drugiej osobie swojej pełnej uwagi.
Drugą zasada – myśl abstrakcyjnie – wtedy rozmowa zawsze będzie ciekawa. Jednym z najlepszych narzędzi, jakich ja sam używam jest wrzucanie abstrakcyjnych dopowiedzeń, do tego o czym w danej chwili rozmawiacie. Możesz wykorzystać to narzędzie za każdym razem, kiedy rozmówca zadaje Ci pytanie – a zwłaszcza, kiedy zachęca Cię do zgadywania czegoś. Np.
- Mam dobrą wiadomość. Zgadnij jaką.
- Udało Ci się wyleczyć z rzeżączki?
- Dlaczego nie odebrałeś telefonu?
- Miałem straszny atak biegunki.
- Chcesz gumę do żucia?
- Nie chcę. Czuję, że Ty jej znacznie bardziej potrzebujesz.
Te przykłady to jednocześnie droczenie się. To jest kolejny genialny pomysł na wrzucenie trochę humoru do rozmowy. Możesz śmiać się ze swojego rozmówcy, że jest gruby – pod warunkiem, że tak naprawdę jest chudy, brzydki – pod warunkiem, że jest ładny. Śmiej się z czegokolwiek, ale tylko jeśli masz pewność, że ta osoba nie ma kompleksu na tym punkcie. Wtedy będzie śmiesznie.
Jest wiele sposobów na trenowanie płynnego mówienia, ale teraz przedstawię Ci jeden z najprostszych. Ćwicz mówienie do ściany na różne tematy. Na początek spróbuj bez przerwy mówić o sobie przez 3 minuty. Potem wybierz inny temat i opowiadaj o nim przez kilka minut. Z czasem przyzwyczaisz swój mózg do płynnych wypowiedzi – ale warunkiem jest regularny trening.
Ten artykuł to zaledwie zarys tego co możesz zrobić, żeby nauczyć się flirtować i prowadzić ciekawą rozmowę. O tym jak dokładnie to zrobić, mówiłem na swoim niepowtarzalnym kursie flirtu i ciętej riposty, gdzie przez 20 dni, dostajesz rozmaite ćwiczenia do wykonania. Już po 20 dniach dostrzeżesz znaczną różnicę. Koniecznie wejdź tutaj i poznaj więcej szczegółów.
Sprawdź 20 dniowy Kurs Flirtu i Ciętej Riposty
A jeśli chcesz już teraz sprawdzić na jakim jesteś poziomie to wejdź na jakzdobywac.pl i rozwiąż darmowy test flirtu i ciętej riposty.
Trening umiejętności komunikacyjnych to także jeden z głównych tematów mojego sztandarowego szkolenia: „Magnetyczna osobowość”. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.