Jesteś w związku już od jakiegoś czasu i zastanawiasz się kiedy warto ze sobą zamieszkać? Jak długo trzeba czekać zanim podejmiesz taką decyzję? O tym właśnie powiem w dzisiejszym nagraniu.
Kiedy zakochujesz się ze wzajemnością i wchodzisz w nową relacje, to nawet przez pierwsze 2-3 lata znajomości, zarówno Ty jak i Twój partner patrzycie na siebie przez różowe okulary. Idealizowanie drugiej strony jest więc czymś zupełnie normalnym, a przez to bardzo łatwo jest nie dostrzec tego jaka naprawdę jest ta druga osoba – nawet jeśli znajomi czy rodzina dają Ci jakieś sygnały ostrzegawcze.
Dopiero po upływie tego czasu, związek zaczyna przechodzić w fazę dojrzałą i wtedy dużo wyraźniej widać nie tylko zalety, ale też wady partnera.
Właśnie ze względu na ten efekt, zdecydowanie lepiej jest poczekać co najmniej te dwa lata i poznać trochę lepiej swoją dziewczynę czy chłopaka zanim zdecydujesz się na większy krok, którego łatwo nie da się cofnąć, np. wzięcie ślubu, wspólnego kredytu na mieszkanie, czy założenie rodziny.
Jednak zamieszkanie razem w praktyce nie jest żadnym nieodwracalnym krokiem - zwłaszcza jeśli wprowadzacie się do mieszkania, na które nie braliście wspólnie kredytu, tylko jest np. wynajmowane, albo już należy do któregoś z was.
Czy to w takim razie oznacza, że można zamieszkać ze sobą bardzo szybko? Na pewno nie sugeruję robić tego po pierwszej randce, ale jeśli oboje jesteście pewni swojego zaangażowania, ewidentnie coś do siebie czujecie, to nie ma też większego sensu zwlekać z tym krokiem. Zamieszkanie razem jest najlepszym sposobem na to, żeby stosunkowo szybko głębiej się poznać.
Jeśli tylko chodzicie na randki i widujecie się parę razy w tygodniu na kilka godzin, tak naprawdę każde z was wchodzi w pewną specyficzną rolę. Wyglądacie najlepiej jak się da – i chcecie zrobić jak najlepsze wrażenie na drugiej stronie. Dopiero, kiedy zaczynacie mieszkać razem i widzicie siebie przez większą część dnia, z makijażem i bez, w dobrym humorze i złym, to dopiero wtedy naprawdę dobrze możecie się poznać.
Dużo łatwiej wtedy sprawdzić, czy rzeczywiście do siebie pasujecie i to pod wieloma względami. Jeśli w Twoim partnerze są cechy, które na dłuższą metę są nie do zaakceptowania, to mieszkając z nim jesteś w stanie dużo szybciej to odkryć.
Ale czy zbyt szybkie zamieszkanie razem może w jakiś sposób zaszkodzić związkowi? Tak. Jeśli to Ty masz cechy, które są irytujące, to Twój partner może to łatwiej dostrzec i to może stanowić problem – z którym jednak prędzej czy później i tak musiałbyś się zmierzyć.
Wspólne zamieszkanie razem może też być dużym problemem, jeśli tylko jedna strona tego chce, a druga jest tylko do tego naciskana. W ten sposób na dłuższą metę możesz złamać równowagę uczuć między wami i osłabić uczucia swojego partnera. Nie jest jednak prawdą, że szybkie zamieszkanie razem sprawi, że od razu wpadniecie w monotonię i wasz związek rozpadnie się właśnie z tego powodu. Jeśli poważnie myślisz o swoim partnerze, to prędzej czy później i tak będziesz musiał z nim zamieszkać. Jest mnóstwo par, które mieszkają razem i które w żadnym wypadku nie narzekając na monotonie, bo świetnie organizują sobie czas i przede wszystkim stwarzają sobie wiele okazji do rozmów.
Podsumowując, zamieszkanie ze sobą ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, więc jeśli oboje czujecie, że tego chcecie i będzie wam tak wygodniej, to nie ma sensu z tym długo zwlekać.
A jeśli chcesz sprawdzić jakie Twój związek ma szanse na przetrwanie, to już teraz zapraszam Cię do rozwiązania bezpłatnego testu, który znajdziesz na jakzdobywac.pl Do następnego razu
Robert Marchel